Gry i zabawy aktywizujące w pracy z dziećmi i młodzieżą – 24.11.2020

gry
2020-11-24 18:00
Data webinaru
Ty mówisz, a uczniowie starają się słuchać.
Jesteś dobrym nauczycielem i potrafisz zainteresować swoich słuchaczy – przynajmniej do czasu. Nie zawsze bowiem uczniowie mają wystarczającą gotowość, by wytrwale wsłuchiwać się w opracowaną przez nas, czasem kosztem nieprzespanej nocy lub wydarzeń z życia prywatnego, wiedzę.
Jesteś mimo tego gotów poświęcić wiele czasu, by przekazywania wiedza była dla uczniów zrozumiała i pomocna, a także interesująca. Mimo sporej wiedzy merytorycznej wciąż jednak brakuje Ci odpowiednio angażującej ucznia formy przekazu. Znasz kilka zabaw aktywizujących, ale to za mało, by odpowiednio zaangażować klasę w codzienny rytm zajęć. Masz też spore wątpliwości, czy uczniowie odnoszą wymierną korzyść, będąc często “biernymi” odbiorcami Twoich lekcji. Wolałabyś/wolałbyś więc wykorzystać ich naturalną skłonność do kreatywności, ruchu i szukania innych niż dotychczasowe dróg rozwoju, ale wciąż brakuje Ci pomysłów.
I dlatego zapraszam Cię dziś na mój warsztat z gier i zabaw aktywizujących. Przedstawię na nim krótko i praktycznie zarys metodyki, po czym przejdziemy do ćwiczeń. Ćwiczeń prostszych i tych bardziej złożonych. Ćwiczeń, w których głownie koncentrujesz się na zmyśle wzroku czy słuchu i takich, które aktywizują wszystkie zmysły. Kreatywnych i angażujących wszystkie zasoby uczniowskiej uwagi i zdolności.
Ćwiczeń, które sprawią, że Twoja klasa zacznie pracować z większym zapałem i samodzielnością.Zapraszam serdecznie,
Aleksandra Skirgiełło, wieloletni pedagog i trener harcerski, filolog, nauczyciel, logopeda i psycholog kliniczny

 

Uwaga! Przed zapisem na szkolenie zaloguj się/zarejestruj.

Zawartość kursu

Zawartość: 3 lekcji Czas:

Recenzje

0.0

5 gwiazdki
0%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%