NAGRANIE – Modelowanie zachowań u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

modelowanie
2024-08-31 00:00
Data webinaru
25.00 zł
Dla każdego pedagoga oczywistą prawdą jest ta, że dzieci uczą się przez naśladownictwo.
Możesz o tym pamiętać nie tylko wtedy, gdy śpiewasz z dziećmi piosenkę ilustrowaną gestem czy przygotowujesz “Jasełka”; nie tylko wówczas, gdy przechodzisz po pasach w obecności uczniów, skrupulatnie czekając na zielone światło nawet jeśli w odległości kilometra nie ma żadnego auta na drodze.
Możliwość modelowania dziecięcych zachowań możesz wykorzystać niemalże w każdym czasie – ucząc swoich wychowanków dobrych nawyków i postaw, a także korygując błędne i wadliwe przyzwyczajenia.
Modelowanie będzie się sprawdzać także i tam, gdzie dziecko nie radzi sobie z emocjami czy nie potrafi ich właściwie nazwać.
Żeby efektywnie je przeprowadzić, warto dobrze znać podstawowe zasady tej metody, która jest jednocześnie jednym z elementów Stosowanej Analizy Zachowania.
Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem lub pogłębieniem tej umiejętności, zapraszam Cię serdecznie na krótki warsztat webinarowy, podczas którego powiemy o naukowo przebadanych strategiach modelowania i postaramy nauczyć się kilku podstawowych, lecz niezwykle przydatnych technik modelowania zachowań w pracy z dziećmi przedszkolnymi oraz młodszymi szkolnymi.
Aleksandra Skirgiełło
(wieloletni pedagog-nauczyciel, logopeda oraz psycholog kliniczny)

Uwaga! Przed zapisem na szkolenie zaloguj się/zarejestruj.

Zawartość kursu

Zawartość: 3 lekcji Czas: 52 tygodni

Recenzje

0.0

5 gwiazdki
0%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%