NAGRANIE -Modyfikowanie zachowań w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu

Modelowanie zachowań w pracy z dziećmi ze spektrum GŁÓWNE
2023-06-30 00:00
Data webinaru
Nagranie ze szkolenia dostępny od chwili zakupu – dostęp 6 miesiące
Wiele osób na samo słowo “terapia behawioralna” reaguje niechęcią i oporem.
Ostatnio rozmawiałam z nauczycielką, która miała b. negatywne doświadczenia pracy z innym pedagogiem, stale stosującym metody modelowania zachowań. Po wysłuchaniu tej relacji doszłam do wniosku, że niestety w tym wypadku metody behawioralne posłużyły do przykrycia “fachowym nazewnictwem” przemocy stosowanej wobec dzieci.
Nie jest to odosobniony przypadek.
Metody behawioralne kojarzą się nam nie bez przyczyny z osobami zasadniczymi, w przedmiotowy sposób traktującymi ucznia.
Postaram się jednak (w oparciu o doświadczenia pracy z dziećmi tą metodą, jak również udziału w trzystopniowym kursie oraz rocznej specjalizacji w Stosowanej Analizie Zachowania, SWPS) przekonać Państwa, że ten schemat nie jest “sztywną regułą” praktyki pedagogicznej. Praca behawioralna może być prowadzona w konstruktywny i rozwojowy sposób. W pozytywnej atmosferze, z budowaniem dobrej relacji, która jest podstawą wszelkiej nauki i terapii.
Opowiem też o podstawowych zasadach modelowania behawiorlanego, które są niezbędne do podjęcia efektywnej pracy, zgodnej z metodą SAZ.
Zapraszam serdecznie na webinar,

Aleksandra Skirgiełło

Uwaga! Przed zapisem na szkolenie zaloguj się/zarejestruj.

Zawartość kursu

Zawartość: 2 lekcji Czas:

  0/0

Brak pozycji w tej sekcji

Recenzje

0.0

5 gwiazdki
0%
4 gwiazdki
0%
3 gwiazdki
0%
2 gwiazdki
0%
1 gwiazdka
0%